Reklama

Materia oporu

Materia oporu

22.08.2017
Czyta się kilka minut
Nie ma pisania bez ­dystansu. Ale jak zachować dystans wobec tego, co się dzieje?
N

Najpierw miałem pisać o tym, jak słowo wygrało z upałem w Szczebrzeszynie. Ale potem przyszły wichury i powaliły tysiące hektarów drzew, potem był zamach bombowy w Nigerii, potem auta wjechały w tłum w Charlottesville i Barcelonie. Przyjaciel opowiada, że zaledwie miesiąc temu spacerował z żoną po wypełnionej turystami Rambli. „Gdyby tu ktoś zrobił zamach, byłaby jatka”, wyrwało mu się. Czyli to już jest w naszych głowach. Syn wsiada do samolotu lecącego do Paryża, a my myślimy: „Oby skończyło się na Barcelonie”. W tym życzeniu jest strach, bo wiadomo, że się nie skończy. Wszyscy eksperci przy tego typu okazjach mówią to samo: „Nie skończy się, będą atakować przede wszystkim duże miasta”. To co robić?

W Szczebrzeszynie temperatura w słońcu dochodziła do 40 stopni. Pokój miałem na kwaterze w przyziemiu. Najpierw pomyślałem: „O rety, piwnica”, potem dziękowałem organizatorom za...

3614

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Chyba taki jest charakter internetu. Przemyślenie czegokolwiek wymaga czasu, choćby chwili - to oczywiste, że wypowiedzi nieprzemyślane są głupie, a jednak w większości komentarzy widać, że osoby publikujące komentarze nie dają sobie ani chwili na namysł i np. FB do takiego działa zachęca bo musi być szybko, mocno... Zresztą sam też widzę po sobie jaka jest pokusa żeby nie myśleć, bo emocje... a internet dla takiego bezmyślnego uwalniania emocji jest stworzony.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]