Reklama

Małżeńska intymność

Małżeńska intymność

15.07.2008
Czyta się kilka minut
Problem antykoncepcji stał się jedynie elementem szerszego sporu teologów z Magisterium. W tej chwili sytuacja jest patowa - obie strony nie widzą możliwości porozumienia. Czy to znaczy, że małżonkowie skazani są na samotne zmagania z etycznymi dylematami?

Więcej także na blogu Artura Sporniaka "Małżeństwo pod rygorem"...

Można się było spodziewać, że z okazji 40. rocznicy ogłoszenia encykliki "Humanae vitae" zabiorą głos najwyżsi przedstawiciele Kościoła. Benedykt XVI, przemawiając do uczestników sesji naukowej zorganizowanej na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim, mówił o aktualności tego dokumentu oraz o odwadze i dalekowzroczności jego autora - Pawła VI. Wspomniał również, że tekst encykliki, "często rozumiany opacznie", wywołał dyskusję, gdyż "powstał u zarania głębokiej kontestacji, jaka naznaczyła życie całych pokoleń".

Z kolei bliski współpracownik Papieża, kard. Christoph Schönborn, przemawiając do biskupów na spotkaniu zorganizowanym przez Ruch Neokatechumenatu (promujący m.in. wielodzietność), w owej kontestacji dostrzegł pierwsze z trzech "nie", jakie Europa...

21207

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]