Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Potęga wirtualna

Potęga wirtualna

27.10.2013
Czyta się kilka minut
Polscy programiści wygrywają międzynarodowe konkursy IT. Tymczasem firmy narzekają na brak informatyków, a w światowych rankingach kompetencji cyfrowych wypadamy słabo. Skoro jest tak dobrze, dlaczego jest tak źle?
il. Marek Adamik
N

Na początku wakacji przed Wrocławskim Parkiem Technologicznym uwagę przechodniów starał się zwrócić mężczyzna z gitarą. Przygrywał hostessom rozdającym pączki w opakowaniach z logo Luxoftu – rosyjskiego dostawcy technologii informatycznych (IT). W każdym pudełku znajdował się algorytm. Zawierał trzy propozycje. Dla informatyków ofertę „wspaniałej pracy”. Dla osób, które takich fachowców znają – 4 tys. zł nagrody za ich polecenie. Dla pozostałych – zachętę do zjedzenia słodkości.
Za dwa lata deficyt pracowników sektora nowych technologii w Unii Europejskiej może sięgnąć 900 tys. Ale czym się przejmować, skoro Polska również w tej dziedzinie jest zieloną wyspą?
Czyżby?
RYNEK NIEDOBORU
– Media trąbią o uznaniu, które zdobyli rodzimi informatycy na Zachodzie, i o ich triumfach na międzynarodowych konkursach branżowych. Chwalą też globalne...

8096

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]