Reklama

Lubin i okolice

Lubin i okolice

24.09.2012
Czyta się kilka minut
Nie da się obronić dyrektora salezjańskiej szkoły w Lubinie, który pozwolił, by w trakcie otrzęsin dzieci zlizywały z jego kolan bitą śmietanę.
Z

Zgoda na tak poniżające praktyki świadczy o kompletnej bezmyślności pedagoga. Jeszcze bardziej zdumiewa postawa rodziców, którzy winą za całe zajście obarczyli media, pisząc m.in., że ten „przystanek na trasie »kocenia« nie był inicjatywą dyrektora”, a „całe »kocenie« odbywało się w radosnej atmosferze”. Oskarżanie dziennikarzy o nierzetelność to nic innego jak próba zaczarowania rzeczywistości, którą obejrzeliśmy w całej krasie: było to zdarzenie po ludzku obrzydliwe.

Dyrektora nie tłumaczy fakt, że podobne lub jeszcze bardziej poniżające zabiegi odbywają się w setkach szkół w całym kraju. Niewinna z pozoru zabawa w otrzęsiny stopniowo przekształciła się w klasyczną wojskową „falę”: młodsi uczniowie są „doginani” przez starszych w coraz bardziej prymitywny i okrutny sposób. To jest właściwy kontekst ponurej historii z Lubina: upokarzanie i przemoc panujące w polskich szkołach...

1441

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]