Reklama

Liczenie łódek

Liczenie łódek

z Hiszpanii
14.12.2020
Czyta się kilka minut
Hiszpańskie wyspy na Atlantyku to nowy cel afrykańskich migrantów. Liczą, że staną się dla nich przystankiem w drodze do Europy. Czy Kanary będą jak Lesbos?
Imigranci na molo w Arguineguín. Wyspy Kanaryjskie, 24 listopada 2020 r. JAVIER FERGO / AP / EAST NEWS
M

Mieszkańcy Arguineguín, niewielkiej miejscowości na południowym wybrzeżu Wysp Kanaryjskich, liczą łódki. Do portu przypływają jedna, dwie, w końcu nawet siedem w ciągu dnia. Większość z nich zostaje w porcie, porzucone dryfują przy brzegu.

Niektórzy będą wrzucać do internetu zdjęcia łódek – na specjalnie utworzone konto na Twitterze, taką małą platformę dla zaniepokojonych sąsiadów. Do sieci powędruje też fotografia tych, którzy łódkami przypłynęli. Szerokie ujęcie, dobrze widać tłum. Pod spodem ironiczny dopisek: „Nasi nowi turyści”.

Molo w Arguineguín

– Ponad dwa tysiące osób w miejscu, które przeznaczone jest na pomieszczenie zaledwie czterystu – mówi mi Natalia González Vargas.

Natalia jest dziennikarką, od dziecka mieszka na Wyspach Kanaryjskich – niewielkim wyspiarskim archipelagu na Atlantyku, który położony jest na zachód od marokańskiego...

13303

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]