Reklama

Lewica rozgrywająca

Lewica rozgrywająca

29.07.2008
Czyta się kilka minut
To media mają kontrolować władzę polityczną, a nie odwrotnie. Czwarta władza nie może podlegać żadnej władzy centralnej czy lokalnej, bo nieuchronnie ulegnie degeneracji.
T

To można było przewidzieć i przewidywaliśmy: im częściej prezydent Lech Kaczyński będzie wetował ustawy przygotowane przez koalicję rządową, tym bardziej będzie umacniać się pozycja Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Od sejmowej reprezentacji SLD zależy utrzymywanie lub odrzucanie tego weta. W tym sensie i tym sposobem prezydent, z powodu niechęci do PO, staje się promotorem lewicy. Trudno było jednak przypuszczać, że uczyni to aż tak spektakularnie, układając się z liderem postkomunistycznej lewicy na specjalnym, wielogodzinnym z nim spotkaniu w prezydenckim pałacu.

Potwierdziło się przy tym, że w kluczowych kwestiach społecznych prezydent ma stanowisko bliskie lewicy, i to tej skręcającej - pod nowym kierownictwem - w stronę radykalizmu. W sprawie systemu ochrony zdrowia zbieżność poglądów okazała się tak silna, że w zasadzie nastąpiło...

9015

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]