Reklama

Kwadratura koła

Kwadratura koła

22.03.2011
Czyta się kilka minut
Juliusz Braun, p.o. prezesa TVP: Ustawa daje władzom mediów publicznych ogromną niezależność. To one same uzależniły się od polityków / rozmawiał Piotr Mucharski
Juliusz Braun / fot. Andrzej Rybczyński / PAP
P

Piotr Mucharski: Czy zgodzi się Pan z opinią, że telewizja publiczna utraciła społeczną legitymację, przestała być traktowana przez Polaków jako dobro wspólne?

Juliusz Braun: Trudno zaprzeczyć. Co ważniejsze: nadwyrężone jest nie tylko zaufanie. Kwestionowana jest potrzeba istnienia tej instytucji w pejzażu instytucji państwa. Najważniejszym wyzwaniem dla kolejnego prezesa TVP będzie niewątpliwie przywracanie jej znaczenia.

Jedną z przyczyn upadku jest partyjna gra, która telewizji publicznej towarzyszy. Czy Pan w ogóle wierzy, że telewizję da się odpolitycznić?

Telewizja stanowi forum debaty publicznej; z natury rzeczy jest instytucją polityczną, ale nie powinna być partyjna. Od lat każdej osobie w kręgach kierownictwa telewizji przypisuje się jakieś partyjne odniesienia - często...

14501

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]