Reklama

Lepper idzie! Dokąd zajdzie?

Lepper idzie! Dokąd zajdzie?

28.08.2005
Czyta się kilka minut
Gdyby ktoś mi powiedział na początku lat 90., że pucułowaty chłopski watażka z wystrzyżoną pod garnek grzywką zostanie wkrótce wicemarszałkiem Sejmu, popukałbym się w głowę. Niesłusznie, bo został - na krótko, ale jednak. Kim będzie w najbliższej przyszłości? Z jaką jeszcze rolą publiczną Andrzeja Leppera przyjdzie nam się zmierzyć?.
L

Lepper jaki jest, każdy widzi. Także ci, którzy ciągną dziś do niego z wielu stron, znęceni perspektywą zbiorowego wyborczego sukcesu. Działacz AWS, członek rządów Hanny Suchockiej i Jerzego Buzka, Ryszard Czarnecki; były szef SLD na Mazowszu Jacek Zdrojewski (zrezygnował z kandydowania na wieść o wekslu, jaki musiałby zostawić Lepperowi); poseł Unii Pracy, od kwietnia przewodniczący komisji orlenowskiej, Andrzej Aumiller; trzykrotna medalistka paraolimpijska Małgorzata Olejnik; były trener reprezentacji Polski w piłce nożnej Janusz Wójcik; znany śląski kardiolog (i aferzysta) prof. Stanisław Pasyk; przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych na Mazowszu Longina Kaczmarska; kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Hematologii w warszawskim Instytucie Hematologii i Transfuzjologii Lech Konopka; założyciel “Trubadurów" Sławomir Kowalewski i wielu...

13947

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]