Reklama

Ładowanie...

Lepiej czy gorzej?

25.01.2004
Czyta się kilka minut
Refleksja Ewy Szumańskiej o dwóch światach: zadowolonym i nieszczęśliwym, zaprzyjaźnionym ze swoją przyrodą i wydanym na łup kataklizmów, sytym (...) i głodnym, które spotykają się bez przerwy na małym ekranie ale nie stają się przez to ani odrobinę sobie bliższe (TP nr 3) chyba jednak - przynajmniej po polskich ostatnich doświadczeniach - jest troszkę niesprawiedliwa. Apel Kościoła o pomoc dla Iranu nastąpił natychmiast po katastrofie, a reakcja ludzi - sądząc choćby po kościołach krakowskich - była żywiołowa i szczodra.
M

Myślę również że i telewizyjne doniesienia o polskich ratownikach czy relacje dziennikarzy nie były przyjmowane ani obojętnie ani tym bardziej “z irytacją", jak pisze Ewa. Co najwyżej z rodzajem etycznej niewygody, bo czyż jesteśmy winni, że u nas nie dygoce ziemia, a fale oceanu występują z brzegów tysiące kilometrów od nas?

Trochę gorzej było tu i tam z okazji Wielkiej Orkiestry Owsiaka. Smutno słuchało się głosów słuchaczy tak bardzo religijnego radia, którzy powtarzali nieprawdy (“zabiera sobie", “zarabia na procentach na własnym koncie", “nie rozlicza się" itd. itp.). Może czynili tak po prostu z niewiedzy, ale czemu nie doczekiwali się sprostowania albo przynajmniej pytań o udowodnienie zarzutów ze strony dyżurnego w studiu? Jeden z naszych czytelników nadesłał z kolei wycinek pisma wydawanego przez wydział duszpasterstwa jednej z kurii. Tytuł ma bardzo...

3549

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]