Reklama

Lekarze to ludzie

Lekarze to ludzie

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Tydzień temu w tekście „Życie Polaka w cenie Big Maca” Magdalena Kicińska sportretowała młodych lekarzy-rezydentów, którzy mają dość złych warunków pracy, marnych płac i oskarżeń o rzekome bogactwo.
A

Artykuł wywołał falę komentarzy na www.tygodnikpowszechny.pl:

Weronika R.: Jak dobrze, że ktoś napisał prawdziwy artykuł na ten temat. Lekarze to ludzie tacy jak my: zasługują na sen, odpoczynek i relacje z bliskimi. Mówienie „przecież możesz dorobić” oznacza: „przecież nie musisz odpoczywać, mieć rodziny”.

RB: Dzięki za prawdziwe opisanie sytuacji. Nareszcie.

Jilith: Nie chcę być leczona przez człowieka, który musiał wybrać: albo praca 48 godzin, albo niespłacone rachunki. Chcę być bezpieczna, a jedyną na to szansą są dobre płace dla lekarzy i pielęgniarek.

Skalczyk: Właśnie jestem na dyżurze. Walczyłem o życie – męża, syna, ojca. Jeszcze takich jak on jest dwanaścioro... Po przegranej nawet nie ma możliwości odreagowania... Na szczęście jutro spędzę dzień (jeden z nielicznych) z córką, mam tylko nadzieję, że noc będzie spokojniejsza (zostało 7,5 godziny)...

Waleczny: Serdecznie dziękuję za uczciwy artykuł. Kocham Polskę, więc chcę żyć i leczyć właśnie tu. Nie chodzi o to, by kosztem innych pławić się w luksusach, ale by móc prowadzić normalne życie.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]