Reklama

Lekarze to ludzie

Lekarze to ludzie

04.07.2016
Czyta się kilka minut
Tydzień temu w tekście „Życie Polaka w cenie Big Maca” Magdalena Kicińska sportretowała młodych lekarzy-rezydentów, którzy mają dość złych warunków pracy, marnych płac i oskarżeń o rzekome bogactwo.
A

Artykuł wywołał falę komentarzy na www.tygodnikpowszechny.pl:

Weronika R.: Jak dobrze, że ktoś napisał prawdziwy artykuł na ten temat. Lekarze to ludzie tacy jak my: zasługują na sen, odpoczynek i relacje z bliskimi. Mówienie „przecież możesz dorobić” oznacza: „przecież nie musisz odpoczywać, mieć rodziny”.

RB: Dzięki za prawdziwe opisanie sytuacji. Nareszcie.

Jilith: Nie chcę być leczona przez człowieka, który musiał wybrać: albo praca 48 godzin, albo niespłacone rachunki. Chcę być bezpieczna, a jedyną na to szansą są dobre płace dla lekarzy i pielęgniarek.

Skalczyk: Właśnie jestem na dyżurze. Walczyłem o życie – męża, syna, ojca. Jeszcze takich jak on jest dwanaścioro... Po przegranej nawet nie ma możliwości odreagowania... Na szczęście jutro spędzę dzień (jeden z nielicznych) z córką, mam tylko nadzieję, że noc będzie spokojniejsza (zostało 7,5 godziny)...

Waleczny: Serdecznie dziękuję za uczciwy artykuł. Kocham Polskę, więc chcę żyć i leczyć właśnie tu. Nie chodzi o to, by kosztem innych pławić się w luksusach, ale by móc prowadzić normalne życie.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]