Reklama

Kultura w skrócie

Kultura w skrócie

01.06.2020
Czyta się kilka minut
26–31 czerwca
X

XABO ONLINE

Trwa 60. Krakowski Festiwal Filmowy. Jeszcze 5 czerwca można wziąć udział w internetowym pokazie specjalnym filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”, po którym odbędzie się spotkanie z jego bohaterem oraz twórcami – reżyserką Aleksandrą Potoczek i autorem zdjęć Adamem Palentą. Bilety do kupienia na stronie krakowfilmfestival.pl/xabo. Film jest prezentowany w ramach Konkursu Polskiego i walczy o główną nagrodę sekcji, Złotego Lajkonika. 24 lipca, w wigilię 86. urodzin księdza, „xABo” trafi do kin.

FESTIWAL GLOBALNY

Na platformie YouTube do 7 czerwca potrwa natomiast międzynarodowy festiwal „We Are One: Global Film Festival”. Obejrzymy produkcje zaczerpnięte z programów najlepszych filmowych imprez, w tym m.in. Cannes, Berlinale, Locarno, Sundance czy Wenecji. Oprócz fabuł, dokumentów i krótkich metraży, także wywiady z artystami i specjalne kuratorskie panele. Szczegóły i harmonogram, włącznie z godzinami, w których filmy są streamowane, dostępny jest na stronie weareoneglobalfestival.com.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]