Reklama

Kultura czeka na przelew

Kultura czeka na przelew

10.11.2014
Czyta się kilka minut
Poniżej trzech tysięcy złotych miesięcznie, czyli prawie o tysiąc złotych mniej od tak zwanego przeciętnego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.
T

Tyle właśnie – jak pokazuje Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez firmę Sedlak&Sedlak – wyniosły w ubiegłym roku miesięczne zarobki połowy Polaków parających się kulturą lub sztuką. 25 proc. pracowników tego sektora nie zarobiło nawet 2,3 tys. zł brutto na miesiąc.
O ile nas, również związanych z tą sferą, podobne wyniki mogą bulwersować, przypuszczam, że większość Polaków nie dostrzeże w nich nic nadzwyczajnego. Uzna wręcz, że potwierdzony został pewien odwieczny porządek rzeczy, zgodnie z którym ludzie wytwarzający nikomu niepotrzebne, a czasem niezrozumiałe i dziwaczne twory nazywane dziełami powinni zarabiać mniej od obywateli legitymujących się zawodem konkretnym, bardziej przydatnym społeczeństwu, zwłaszcza na dorobku. Na przykład od informatyków (branża na szczycie rankingu z miesięczną średnią 6 tys. zł brutto). Wszak każdy słyszał o przymierającej...

2694

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]