Reklama

Ks. Popiełuszko wkrótce świętym?

Ks. Popiełuszko wkrótce świętym?

13.10.2014
Czyta się kilka minut
2

20 września w miejscowości Thiais we Francji zaczął się kościelny proces do kanonizacji ks. Popiełuszki, w związku z – na razie domniemanym – nadzwyczajnym uzdrowieniem Francuza, niejakiego François Audelana, za wstawiennictwem ks. Jerzego.
56-letni Audelan od 11 lat chorował na nietypową białaczkę; nie pomogły chemioterapie i przeszczep szpiku. W sierpniu 2012 r. znalazł się w ostatnim stadium choroby; lekarze orzekli, że nie ma dlań ratunku. 14 września do chorego poproszony został ks. Bernard Brien, by udzielić mu ostatniego namaszczenia. Ksiądz wcześniej odwiedził Polskę, był przy grobie Popiełuszki, poznał jego życie – i stał się propagatorem jego kultu. Po udzieleniu sakramentu wyjął obrazek błogosławionego i modlił się nad nieprzytomnym chorym. Badania prowadzone w kolejnych dniach nie stwierdziły już białaczki. Audelana wypisano ze szpitala, wrócił do zdrowia.
...

1703

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]