Reklama

Prowincjał upomina redaktora seniora

Prowincjał upomina redaktora seniora

09.11.2017
Czyta się kilka minut
Ks. Adam Boniecki został upomniany przez przełożonego Prowincji Polskiej Zgromadzenia Księży Marianów, donosi komunikat umieszczony na stronie Zgromadzenia.
P

Prowincjał uczynił to, jak czytamy, „wzywając raz jeszcze do bezwzględnego zachowania przewidzianych przez prawo norm regulujących udział i zaangażowanie duchownych w świecie mediów”. Z wytłuszczeń w przytoczonych w tym tekście normach wydanych przez Konferencję Episkopatu Polski o udziale duchownych w mediach możemy się domyślać, że rzekomo ks. Adam Boniecki rozminął się z „roztropnością i odpowiedzialnością za wypowiedziane słowo, troską o umiłowanie prawdy i owocny przekaz ewangelicznego orędzia”. Jakoby zapomniał też, iż: „wypowiadając się w sprawach nauki katolickiej lub obyczajów, duchowni i zakonnicy winni pamiętać, że są powołani do głoszenia nauki Chrystusa, a nie własnych opinii. Dlatego zobowiązani są do wiernego przekazu katolickiej nauki, zgodnie z doktryną głoszoną przez Urząd Nauczycielski Kościoła”.

Niestety, podobnie jak w wydanym sześć lat temu przez poprzedniego prowincjała zakazie występowania w mediach dla naszego redaktora seniora, tak i w przypadku tego napomnienia brakuje konkretnych zarzutów. Trudno nam więc odgadnąć, co w ciągu czterech miesięcy obecności naszego redaktora seniora w innych niż „Tygodnik Powszechny” mediach tak zgorszyło prowincjała Księży Marianów. Nie znaleźliśmy tam niczego, czego nie powiedziałby wcześniej i co mówi wciąż na naszych łamach, rzecz jasna zgodnie z Ewangelią. Zapraszamy do uważnej lektury.

Redakcja „Tygodnika Powszechnego”

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]