Reklama

Krzywda ks. Lemańskiego

Krzywda ks. Lemańskiego

25.08.2014
Czyta się kilka minut
Jesteście moją Redakcją: „Tygodnik” od zawsze był najpierw w moim rodzinnym, a potem w naszym z mężem domu inspirującym źródłem wiedzy, punktem odniesienia, światem wartości, który kocham.
O

Ogłoszona w mediach decyzja abp. Henryka Hosera o suspendowaniu ks. Wojciecha Lemańskiego jest nie tylko dla niego osobiście (a znam Księdza na tyle, by o tym wiedzieć) krzywdząca, niesprawiedliwa i okrutna; jest też ciosem dla Kościoła w Polsce, którego skutków nie potrafimy dziś w pełni ocenić. Jest raną, na którą nie wolno nam się godzić.
Ks. Wojciech żyje wiarą i posługą kapłańską, bez nich nie istnieje, taki sens nadał swojemu życiu jakieś 30 lat temu. To mądry, dobry, charyzmatyczny i wyjątkowy ksiądz, ktoś, kto idzie do końca za swoim powołaniem. Czasem na przekór i pod prąd, nie bacząc na koszty (jak na Białorusi). Jest żarliwy do bólu, czasem zadziorny, dlatego tak walczy z krzywdzącymi go od roku decyzjami abp. Hosera, które z Kościoła, jaki ukochał, chcą go wypchnąć. Nie znam prawa kanonicznego. Mam jednak przekonanie, że w odczuciu szeregowych katolików (takich jak...

2554

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]