Reklama

Kryteria

Kryteria

08.06.2010
Czyta się kilka minut
Spotkałam się ostatnio z próbami wmówienia wyborcom, że w nadchodzących wyborach nie mają właściwie wyboru, bo obie liczące się partie są prawicowe, a więc takie same. Myślę, że podział na prawicę i lewicę nieco już dziś trąci myszką i nie jest najlepszym kryterium do oceniania ludzkich postaw.
L

Lepiej oprzeć się na konkretach. Zastanowić się, jaki jest stosunek obu partii do Unii Europejskiej, do naszych największych sąsiadów, czyli Niemiec i Rosji, do rozliczania przeszłości, do finansów publicznych, do prywatyzacji, do priorytetów edukacyjnych, do wykorzystywania służb specjalnych itd. I to nie od końca maja bieżącego roku, tylko od wielu lat.

Warto by też spojrzeć na niedawny sondaż, w którym zajęto się również elektoratem. Elektorat PO - większość to ludzie młodzi i w średnim wieku. Wykształcenie średnie i wyższe. Elektorat PiS - większość to ludzie w wieku ponad 60 lat. Wykształcenie podstawowe.

Nie zobowiązujące, ale pouczające.

Kiedy uwierzymy

Przerwanie wału i wtargnięcie wody do wrocławskiego osiedla Kozanów widziałam w telewizji pięć razy w ciągu niecałych dwóch dni....

2841

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]