Reklama

Kropka po miłości

Kropka po miłości

20.10.2014
Czyta się kilka minut
Liturgia mszalna przypomniała nam ostatnio (w ubiegły czwartek) przepiękny hymn z pierwszego rozdziału Listu św. Pawła do Efezjan (Ef 1, 3-10).
P

Paweł wychwala w nim Boga w pierwszym rzędzie za wielkie i przedziwne dzieło stworzenia każdego z nas. Zanim świat się począł, Bóg każdego z nas miał w swoim zamyśle – chciał każdego z nas. „Wybrał każdego z nas” (w. 4) – dla Siebie. Wybrał nas – licząc na adekwatną odpowiedź – na wzajemne wybranie z naszej strony. Na żywą, dynamiczną, osobową relację – w wolności, we wzajemnej wymianie darów, we wzajemnym byciu dla siebie. Bóg mnie chciał – zanim zaczął się kosmos – i chce mnie dalej, potwierdza tę chęć każdego dnia; potwierdza ją każdym uderzeniem mojego tętna. Czyż może być większy tytuł do zdumienia, do wdzięczności, do zachwytu? Myślał przy tym o mnie w sposób konkretny – powołując również odwiecznie – moich rodziców: parę ludzi kochających się również po to, bym mógł zaistnieć jako owoc ich miłości. Dalekomyślny, precyzyjny, przewidujący i powołujący Bóg!
Przy lekturze...

2882

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]