Reklama

KRONIKA

KRONIKA

22.07.2013
Czyta się kilka minut
16 - 22 lipca
I

Imigranci to ludzie jak my, z własną historią. (Kard. Antonio Maria Vegliò, przew. Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących, w wywiadzie dla „Il Messaggero”, lipiec 2013 r.)

15 lipca ks. Wojciech Lemański ogłosił, że przekazuje parafię w Jasienicy administratorowi mianowanemu przez kurię warszawsko-praską. „Jeśli ktokolwiek zdarzeniami ostatnich tygodni w Jasienicy poczuł się dotknięty lub zgorszony – szczerze przepraszam” – napisał na swoim blogu. Nie zakończyło to jednak dyskusji wokół konfliktu między nim i abp. Henrykiem Hoserem; ta przestała dotyczyć wyłącznie kwestii posłuszeństwa. Podczas gdy prasa zadaje pytania o bierność Kościoła w czasie ludobójstwa w Rwandzie w 1994 r. (abp Hoser był tam przedstawicielem Watykanu), spór dzieli także inne środowiska. Współprzewodniczący Polskiej Rady...

5059

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]