Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

22.07.2013
Czyta się kilka minut
16 - 22 lipca
I

Imigranci to ludzie jak my, z własną historią. (Kard. Antonio Maria Vegliò, przew. Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Migrantów i Podróżujących, w wywiadzie dla „Il Messaggero”, lipiec 2013 r.)

15 lipca ks. Wojciech Lemański ogłosił, że przekazuje parafię w Jasienicy administratorowi mianowanemu przez kurię warszawsko-praską. „Jeśli ktokolwiek zdarzeniami ostatnich tygodni w Jasienicy poczuł się dotknięty lub zgorszony – szczerze przepraszam” – napisał na swoim blogu. Nie zakończyło to jednak dyskusji wokół konfliktu między nim i abp. Henrykiem Hoserem; ta przestała dotyczyć wyłącznie kwestii posłuszeństwa. Podczas gdy prasa zadaje pytania o bierność Kościoła w czasie ludobójstwa w Rwandzie w 1994 r. (abp Hoser był tam przedstawicielem Watykanu), spór dzieli także inne środowiska. Współprzewodniczący Polskiej Rady...

5059

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]