Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

15.04.2013
Czyta się kilka minut
9 – 15 kwietnia
S

Słowa papieża zobowiązują Kościół w Polsce do porzucenia moralnej wyższości w stosunku do reszty społeczeństwa. (Bogdan Białek, działacz społeczny, redaktor naczelny „Charakterów”, w sondzie dla KAI, 12 kwietnia 2013 r.)

Na październik zaplanowano pierwsze spotkanie kardynałów wyznaczonych przez papieża Franciszka do pomocy w reformie kurii rzymskiej. Należą do nich purpuraci: G. Bertello (Watykan), F.J.E. Ossa (Chile), O. Gracias (Indie), R. Marx (Niemcy), L.M. Pasinya (Demokratyczna Republika Konga), S.P. O’Malley (Stany Zjednoczone), G. Pell (Australia) oraz O.A.R. Maradiaga (Honduras, koordynator grupy). W wydanym 13 kwietnia komunikacie Watykan poinformował, że powołanie doradców jest reakcją na sugestię przedstawioną podczas marcowych obrad Kolegium Kardynalskiego. Oprócz reformy samej kurii miano wówczas...

4820

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]