Reklama

KRONIKA

KRONIKA

11.02.2013
Czyta się kilka minut
5 – 11 lutego 2013
P

Praktyka stosowania konkordatu wskazuje, że w sferze stosunków wyznaniowych we współczesnej Polsce prawo obowiązujące nie jest główną determinantą. ( Dr Paweł Borecki w raporcie ISP o stosowaniu konkordatu w Polsce, luty 2013 r.)

11 lutego Kościół katolicki obchodził XXI Światowy Dzień Chorego. W orędziu Benedykt XVI zacytował słowa encykliki „Spe salvi”:­ „Nie unikanie cierpienia ani ucieczka od bólu uzdrawia człowieka, ale zdolność jego akceptacji, dojrzewania w nim prowadzi do odnajdywania sensu przez zjednoczenie z Chrystusem, który cierpiał z nieskończoną miłością”. Papież przypomniał też, że opieka nad chorymi jest dla Kościoła przejawem zasadniczego wymiaru jego posłannictwa: „Wszystkim pragnę przekazać pełne otuchy słowa ojców Soboru Watykańskiego II: »Nie jesteście opuszczeni czy niepotrzebni: jesteście...

4662

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]