Reklama

KRONIKA

KRONIKA

10.07.2012
Czyta się kilka minut
3 - 9 lipca 2012

„Dla człowieka wierzącego każda cząsteczka jest boska. Z naukowego punktu widzenia ostatnie odkrycie ani nie potwierdza, ani nie neguje istnienia Boga” (prof. Werner Arber, szwajcarski genetyk-noblista, prezes Papieskiej Akademii Kauk, o odkryciu bozonu Higgsa, 6 lipca 2012 r.).

Nowym prefektem Kongregacji Nauki Wiary został 64-letni bp Ludwig Müller, ordynariusz Ratyzbony. Wyniesiony do godności arcybiskupiej, zastąpi na tym stanowisku kard. Williama Levadę, który po siedmiu latach kierowania Kongregacją odchodzi na emeryturę. Nowy prefekt jest autorem 900-stronicowego wydania katolickiej teologii dogmatycznej; zajmował się też m.in. dialogiem ekumenicznym, koncepcją objawienia i eklezjologią. Często podkreśla związek teologii wyzwolenia ze społecznym nauczaniem Kościoła. Już jako biskup Ratyzbony Müller przeprowadził reformę rad...

4842

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]