Reklama

Kremlowskie kuranty

Kremlowskie kuranty

07.01.2019
Czyta się kilka minut
Co zrobić, żeby piątka dzieci, które słaniają się na nogach ze zmęczenia po całym dniu biegania na dworze, dała się w sylwestra namówić na pójście do łóżek przed północą?
Fot. Maciej Zienkiewicz dla TP
O

Otóż można próbować przyspieszyć czas. Magiczne moce wszechmogących rodziców. Cieszmy się nimi, tak szybko więdną w oczach coraz bardziej zorientowanych w świecie dzieci!

Najpierw zatem, korzystając z przewagi technologicznej, próbowaliśmy im pokazać na YouTubie zeszłoroczne powitanie roku, naiwnie wierząc, że nie będą specjalnie wpatrywać się w daty migoczące gdzieś za plecami Tomasza Kammela. Gdy jednak szybciej, niż się spodziewałam, przejrzeli nasz zamiar, wpadłam na pomysł zaiste diaboliczny. Zbliżała się bowiem godzina 22, w Moskwie więc musiała dochodzić północ! Czyli wystarczyło włączyć jakąś rosyjską telewizję, by nie kłamiąc, nie mówić jednak całej prawdy i osiągnąć cel, jakim jest położenie przedszkolaków już w Nowym Roku, chociaż jeszcze nie wybiła północ. Nowy Rok Schrödingera.

I tylko jeden zasadniczy feler zepsuł nam ten pomysł. Nim zaczęliśmy wesoło...

5101

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]