Reklama

Krajobrazy na Malcie

Krajobrazy na Malcie

03.07.2007
Czyta się kilka minut
"Malta dorasta. Ijak przystało na pełnoletniego (prawie) obywatela świata - przechodzi burzę hormonów, co przy zmiennej aurze pogodowej może być dawką piorunującą.
N

Nic więc dziwnego, że podczas XVII edycji festiwalu wachlarz przeżyć był ogromny - od czystego wzruszenia, przez zachwyt, satysfakcję, radość, śmiech, po wściekłość i złość. Rzadko nudę. Nigdy obojętność. Otwarta formuła tego festiwalu teatralnego (a może szerzej: festiwalu sztuk performatywnych) pozwala na prezentowanie i kojarzenie różnych form.

"Malta" od dawna jest wielowarstwowym pulsującym krajobrazem, który chce wchłonąć cały wielki teatr świata. Po "Malcie" chodzi się po swojemu, z przewodnikiem lub bez, zawsze z mapą i scenariuszem wydarzeń, zapominając o bożym świecie lub próbując godzić teatr z codziennością. Ale raczej nie w samotności. Wszechobecność "Malty" w mieście niweluje, choć na chwilę, poczucie zagubienia i osamotnienia. Uaktywnia międzyludzki teatralny kościół.

***

Grupa Komplex Kapharnaüm...

6392

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]