Reklama

Ładowanie...

Kraj w skrócie

Kraj w skrócie

07.09.2020
Czyta się kilka minut
1–7 września
O

OCZYSZCZENIE

„Polska polityka może być inna. Gdybym w to nie wierzył, właśnie ogłaszałbym start strony z licznikiem ścieków płynących do Wisły za kadencji Lecha Kaczyńskiego, a nie start nowego ruchu” – powiedział Rafał Trzaskowski, nawiązując do kolejnej awarii w oczyszczalni Czajka, ale nam się wydaje, że przerzucanie odpowiedzialności na poprzedników dowodzi, iż polska polityka jednak nie będzie inna.

ORZECZENIE

Inne mogą natomiast być sądy. Po tym, jak sędzia zakazał dziennikarzowi „Gazety Polskiej” pisania przez rok o Zbigniewie Bońku (prezes PZPN pozwał go za publikacje sugerujące jego związki ze służbami komunistycznymi i nieprawidłowości finansowe), głos zabrał prezes PiS. „Naruszające prawo wyroki” mają być uchylane, a wydający je sędziowie usuwani z zawodu – brzmi wyrok Jarosława Kaczyńskiego.

OSŁONA

W tej sytuacji fakt, że po publikacji „Gazety Wyborczej” na temat specjalnych środków ochrony Zbigniewa Ziobry przestały one obowiązywać (w promieniu 600 m od domu ministra przestała obowiązywać strefa zamknięta dla ruchu lotniczego), należy uznać za wypadek przy pracy.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]