Reklama

Ładowanie...

Silna i stabilna

12.09.2022
Czyta się kilka minut
Odwołany z funkcji prezesa TVP Jacek Kurski realizował misję mediów publicznych na opak. I robił to nie tyle bez wstydu, co z dumą. Teraz czeka na rekompensatę.
Jacek Kurski jako prezes TVP. Warszawa, styczeń 2018 r. ANDRZEJ IWAŃCZUK / REPORTER
T

Tego nikt – poza wąską grupą wtajemniczonych – się nie spodziewał. 5 września Rada Mediów Narodowych na zdalnym posiedzeniu wysłuchała sprawozdania prezesa TVP Jacka Kurskiego o inwestycjach budowlanych. Według wersji przedstawionej przez Roberta Kwiatkowskiego, członka Rady z rekomendacji Lewicy, Kurski nagle oznajmił, że musi jechać do Skierniewic. Gdy tylko się rozłączył, przewodniczący Krzysztof Czabański złożył wniosek o jego odwołanie, który natychmiast został jednomyślnie przyjęty. „To wyglądało jak egzekucja w ciemnym kącie” – powiedział Kwiatkowski portalowi OKO.press.

Na tym samym posiedzeniu powołano nowego prezesa – obecnie jedynego członka Zarządu TVP, Mateusza Matyszkowicza.

Rekompensata plus haracz

Kurski tracił stanowisko już dwa razy. W sierpniu 2016 r. stało się tak na zaledwie kilka godzin; drugi raz Kurskiego odwołano w marcu 2020 r., w...

15391

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]