Reklama

Kraj murem podzielony

Kraj murem podzielony

01.04.2013
Czyta się kilka minut
Dwa posmoleńskie obozy odbierają przeciwnikom prawo nie tylko do decydowania, ale i do istnienia. Ich wojna zmienia się w teatr.
Pod Pałacem Prezydenckim, Warszawa, 10 kwietnia 2012 r. Fot. Filip Klimaszewski / FORUM
G

Gdyby wziąć sobie do serca wszystko, co już zostało powiedziane na temat katastrofy, to powinniśmy pośrodku Polski postawić mur i się rozdzielić.
Bo kto wyobraża sobie życie pod jednym dachem ze zdrajcami, beneficjentami przemysłu pogardy, rosyjskimi agentami, którzy pomagają obcemu mocarstwu w tuszowaniu zamachu na głowę państwa?
Kto chciałby żyć z otumanioną watahą, płonąca chęcią odwetu, gotową podpalić kraj tylko po to, by dorwać się do władzy? Z watahą, która marzy o lustrowaniu, szpiegowaniu, podsłuchiwaniu, zakuwaniu w kajdany, posyłaniu w kamasze?
OPOWIEŚCI DZIWNEJ TREŚCI
Trzy lata po katastrofie mamy sobie wiele do zarzucenia.
Słyszeliśmy, że państwo działa sprawnie – wiemy, że pomylono nawet ciała w trumnach i nikt do winy specjalnie się nie poczuwa. Wmawiano nam, że współpraca z Rosją jest modelowa – dziś już wiemy, że to...

9786

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]