Reklama

Kościół na kredyt

05.05.2006
Czyta się kilka minut
Najważniejszą rzeczą jest dawanie radości bliźnim ks. Jan Bosko.
rys. M. Owczarek
K

Kościół przy ulicy Wierzbowej góruje nad okolicą usianą małymi willowymi domami i wielkimi blokami. Tuż przy świątyni ceglany budynek gimnazjum salezjańskiego. Wszystko zadbane, z precyzją wykończone. Wnętrze kościoła też robi wrażenie, głównie za sprawą efektownych witraży - wiosenne słońce rzuca na szarą posadzkę i drewniane ławki wielobarwne plamy. Cisza, spokój.

"Pomóżcie nam, Bracia i Siostry, być dobrymi kapłanami. Ludzie świeccy stawiają przed księżmi wysokie wymagania. I chyba słusznie" - kartka z prośbą o wsparcie w pracy kapłańskiej wisi na tablicy ogłoszeń wśród zapowiedzi i informacji o godzinach odprawiania Mszy.

- Tu wszystko prężnie działało - kościół rósł jak na drożdżach. Zaczęło funkcjonować gimnazjum, aktywnie działały grupy w parafii: koło różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Oratorium. Młodzież się zaangażowała....

16928

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp roczny
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]