Reklama

Kościół na kredyt

Kościół na kredyt

05.05.2006
Czyta się kilka minut
Najważniejszą rzeczą jest dawanie radości bliźnim ks. Jan Bosko.
rys. M. Owczarek
K

Kościół przy ulicy Wierzbowej góruje nad okolicą usianą małymi willowymi domami i wielkimi blokami. Tuż przy świątyni ceglany budynek gimnazjum salezjańskiego. Wszystko zadbane, z precyzją wykończone. Wnętrze kościoła też robi wrażenie, głównie za sprawą efektownych witraży - wiosenne słońce rzuca na szarą posadzkę i drewniane ławki wielobarwne plamy. Cisza, spokój.

"Pomóżcie nam, Bracia i Siostry, być dobrymi kapłanami. Ludzie świeccy stawiają przed księżmi wysokie wymagania. I chyba słusznie" - kartka z prośbą o wsparcie w pracy kapłańskiej wisi na tablicy ogłoszeń wśród zapowiedzi i informacji o godzinach odprawiania Mszy.

- Tu wszystko prężnie działało - kościół rósł jak na drożdżach. Zaczęło funkcjonować gimnazjum, aktywnie działały grupy w parafii: koło różańcowe, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Oratorium. Młodzież się zaangażowała....

16928

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]