Reklama

Dług

Dług

19.01.2010
Czyta się kilka minut
Nawet dwie, trzy osoby tygodniowo mogą tracić życie w związku z niespłaconymi długami. Między obywatelem zalegającym z kredytem a instancją powołaną do jego ściągania unoszą się klimaty ostateczne.
/rys. Mateusz Kaniewski
N

Na stole leżała kartka: "Jestem w drewutni". Pomyślała: "Pewnie poszedł narąbać do pieca". Na obiad zrobiła kluski z truskawkami. Poszła go zawołać, a Jan pośrodku tej drewutni wisi. "Żarty sobie stroi" - przemknęło jej przez głowę, bo taki był uśmiechnięty. Dziś, pół roku po tym, jak się powiesił, Marianna Magdoń nie ma wątpliwości: uśmiechał się z ulgi.

Mąż zostawia długi

Na drugi dzień po pogrzebie przyszło pismo z firmy windykacyjnej, że Jan nie spłacił raty na 3 tysiące. "Rany boskie - zawołała - jakiej raty? Przecież on miał emerytury 1500!". Potem pism przychodziło coraz więcej, w każdym wezwanie do innej zapłaty.

Śladków Duży w Kieleckiem to, wbrew nazwie, wieś nieduża, wszyscy się znają. Magdoniowa obeszła sąsiadów: "Ludzie, czy wyście wiedzieli, że mój chłop kredytów nabrał?". Nie wiedzieli. Ale co...

21700

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]