Reklama

Konto

Konto

11.03.2009
Czyta się kilka minut
Dawno, dawno temu, za rządów Prawa i Sprawiedliwości, dociekliwi dziennikarze odkryli, że premier Kaczyński nie posiada konta bankowego. Co odkryli, to ogłosili we wszystkich możliwych mediach. Śmiechom i wesołym żartom nie było końca. Każdy, kto posiada konto, mógł się poczuć człowiekiem nowoczesnym i prawdziwym Europejczykiem.
P

Przed kilkoma dniami Jarosław Kaczyński zdradził, że jest posiadaczem konta. Ujawnił także, że korzystając z tego udogodnienia, zakupił w internecie dwie płyty kompaktowe (z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego) oraz dwie książki ("Amerykę na rozdrożu" Francisa Fukuyamy oraz biografię nowego prezydenta USA). Jaka była reakcja dociekliwych dziennikarzy? Zgadliście państwo. Dały się słyszeć (nie tak liczne, jak poprzednio, ale wyraźnie dostrzegalne) głosy powątpiewania w szczerość intencji byłego premiera. Zdaniem dziennikarzy prezes Kaczyński założył konto na pokaz, w głębi duszy pozostając tym, kim był.

Nie jestem zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości, kwestia dawnego i nowego wizerunku tej partii (i jej prezesa) nie budzi we mnie wyraźnych emocji. A jednak: o sprawie konta byłego premiera (a dokładniej: o traktowaniu tej sprawy przez...

2100

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]