Reklama

Komu potrzebni kapelani

Komu potrzebni kapelani

11.08.2014
Czyta się kilka minut
Nareszcie prasa przestała zajmować się bzdurami i wzięła na celownik poważny, społecznie palący problem – katechetów i kapelanów w policji, straży pożarnej, szpitalach etc.
A

A nazywając rzecz po męsku i po imieniu: armię darmozjadów pasożytujących na budżecie państwa. Czyli na naszych podatkach. Pani, Pana, moich pieniądzach. Za co bierze wynagrodzenie np. kapelan w wojsku? Coś produkuje albo świadczy wyspecjalizowane usługi? Umie rozbroić minę? Obsłużyć wyrzutnię rakiet ziemia–powietrze? Niechby chociaż postał na warcie... Ale nic z tego. Państwo płaci naszą krwawicą człowiekowi, który nie robi absolutnie nic pożytecznego. Płaci za katolickie czary-mary, umoralniające pogaduszki, chlapanie po sztandarach wodą rzekomo święconą i odprawianie mszy, którą w parafialnym kościele można przecież do woli oglądać za darmo!
Argument, że kapelanów utrzymują takie państwa jak Niemcy, Austria, Włochy czy Wielka Brytania? Że nawet laicka Francja płaci duchownym w armii? Jak powszechnie wiadomo, wymienione kraje to sprytnie zakamuflowane teokracje, w istocie...

2440

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]