Reklama

Ładowanie...

Komisja Zdrowego Rozsądku

28.11.2004
Czyta się kilka minut
Kościół nie walczy o żadne przywileje. Ale żyjemy w państwie prawa, księża są jego pełnoprawnymi obywatelami. Jeżeli niegdyś państwo ich krzywdziło, powinni być traktowani identyczne jak obywatele bez koloratek.
M

MAREK ZAJĄC: - Niedawno powiedział Ksiądz Biskup, że pomysł likwidacji Funduszu Kościelnego jest jak strzał z korkowca na odpuście. Podczas obrad Komisji Konkordatowej w minionym tygodniu nadal trwała strzelanina?

BP TADEUSZ PIERONEK: - Komisja jest miejscem, gdzie rozmawia się z poczuciem odpowiedzialności. Minister Włodzimierz Cimoszewicz, który przewodniczy stronie rządowej, oświadczył, że likwidacja Funduszu ani nie była pomysłem, ani nie ma poparcia gabinetu Marka Belki. Poza tym rząd zwrócił się do marszałka Sejmu, żeby zatrzymał procedurę ustawodawczą senackiego projektu ustawy w tej sprawie. Zdrowy rozsądek polega w tym przypadku na przestrzeganiu zobowiązań, jakie Polska zaciągnęła w konkordacie wobec Stolicy Apostolskiej. Konkordat zaś wymaga, żeby zanim, np. projekt zlikwidowania Funduszu stanie się prawem, skonsultować rzecz ze...

5889

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]