Reklama

Komisja strachów

Komisja strachów

23.08.2014
Czyta się kilka minut
Nie ma się co oszukiwać: komisja śledcza nie jest po to, żeby rozliczać sposób likwidacji WSI, ale po to, żeby straszyć wyborców Antonim Macierewiczem.
Fot. Kacper Pempel / REPORTER
T

To nie jest szczególnie szlachetny pomysł, żeby przed wyborami „odgrzewać starego kotleta”. Poza tym, choć metoda jest sprawdzona (PO wygrywała już wybory strasząc politykami PiS), tym razem obywatele mogą się już nie przestraszyć.
Dlaczego? IV RP jest tylko mglistym wspomnieniem. Areszty wydobywcze, usłużna prokuratura, wchodzenie panów ze służb do domów o świcie: kto to jeszcze pamięta? Dużo większe emocje wywołuje zepsucie dzisiejszej władzy. Drogie obiady opłacane z kieszeni podatników. Restauracje pełne usłużnych, choć nielojalnych kelnerów, gdzie bluzgając, załatwia się polityczne interesy. Ekipę premiera rządzącego od lat w kryzysie ekonomicznym i w pogarszającej się sytuacji międzynarodowej można krytykować i chwalić za dużo poważniejsze historie niż konsumpcja dań z wołowych ogonów. Jednak w polityce nie liczy się to, co ważne, ale to, co wpływa na emocje wyborców. A...

8907

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]