Reklama

Kołacze bez pracy

Kołacze bez pracy

15.04.2008
Czyta się kilka minut
Nie ma innego sposobu zmniejszenia rozmiarów biedy jak zwiększenie rozmiarów bogactwa. Trzeba też przeciwstawić się demagogom żądającym coraz większych wydatkówna ludzi żyjących z cudzej pracy, a przeważnie zdolnych do jej samodzielnego wykonywania.
Z

Zapowiedziana przez Wojciecha Olejniczaka polityczna reorientacja lewicy ma ją sprowadzić ponownie na drogę tradycyjnych dla tego rodzaju formacji roszczeń i rewindykacji socjalnych. Założenie to opiera się jednak na błędnych wyobrażeniach, co do źródeł i przejawów społecznej niesprawiedliwości. Ona rzeczywiście w Polsce występuje, ale niekoniecznie tam, gdzie sugerują stereotypy.

W Polsce tylko nieco ponad połowa zdolnych do pracy utrzymuje się z jej wykonywania - pozostali żyją na ich koszt. Praktycznym tego wyrazem jest zabieranie pracującym prawie połowy ich wynagrodzenia, aby móc utrzymać niepracujących.

Praca się nie opłaca

Nie przypadkiem obserwujemy zbieżność proporcji osób pracujących i niepracujących z podziałem płac na część otrzymywaną przez pracującego i zabieraną mu (tzw. klin podatkowy)....

8704

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]