Reklama

Kolacja za ścianą

Kolacja za ścianą

01.11.2021
Czyta się kilka minut
ADOBE STOCK
S

Siedemdziesiąt kilka procent Polaków nie wierzy, że planowana podwyżka akcyzy na piwo służy promowaniu zdrowego trybu życia – uważa raczej, że państwo chce zgarnąć więcej pieniędzy. Tak sugeruje mi lobby browarnicze, które regularnie dba, żeby skrzynki pocztowe dziennikarzy nie stały nigdy puste i żeby leniwy redaktor miał w razie czego zgrabnego gotowca. Nie chce mi się sprawdzać, ile dokładnie było tych procentów, bo wartość poznawcza piarowych wrzutek jest żadna. Rzekłbym wręcz – ujemna, bo przez swoją uporczywość usypia czujność na manipulacje oraz konflikty interesów i systematycznie dewaluuje słowo „badania”. Jeśli ktoś coś tu bada, to tylko odporność naszego umysłu na wciskanie kitu.

Najgorzej, kiedy manipulacja wykorzystuje cząstkowe dane czy wiadomości, które nie kłócą się z naszym potocznym oglądem spraw i idą w parze z tym, co skądinąd wiemy. Wzięta z osobna...

6058

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]