Reklama

Watykańska misja

Watykańska misja

18.07.2017
Czyta się kilka minut
FLAMINIA GIOVANELLI, podsekretarz Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka: Dawniej świeccy nie mogli pracować na wielu stanowiskach w Watykanie. Dziś to się zmienia.
IUSTITIA ET PAX
Z

ZUZANNA RADZIK: Wszyscy ­podkreślają, że jest Pani kobietą zajmującą najwyższe stanowisko w Watykanie, ale nikt nie pyta, czym się Pani zajmuje. Nie denerwuje to Pani?

FLAMINIA GIOVANELLI: Nie stanowi to dla mnie problemu, ale zbyt często jest podkreślane. To faktycznie trochę denerwuje. Mam nadzieję, a nawet jestem pewna, że będzie więcej takich nominacji.

W rzeczywistości jednak zajmuje Pani podobne stanowisko jak wcześniej.

To ten sam poziom stanowisk, ale instytucja jest dużo większa, różnic więc będzie wiele. W Papieskiej Radzie „Iustitia et Pax” pracowało około 20 osób, a w Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka jest nas trzy razy więcej. Mamy też inne zadania.

W Pani gestii będą tematy szczególnie interesujące papieża Franciszka: ubóstwo, środowisko, migranci.

Wyzwaniem będzie spojrzenie na nie z różnych punktów...

4628

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]