Reklama

Kierunek ze slalomem

Kierunek ze slalomem

03.12.2007
Czyta się kilka minut
Pomysł rządu na to, jak pchnąć Polskę na tory szybszego cywilizacyjnego rozwoju, jest czysto liberalny. Ale liberalizm nie odpowiada dziś na wszystkie problemy cywilizacji początku XXI wieku. Za to premier pokazał - wreszcie! - wiarę Platformy w Unię.
J

Jako premier Donald Tusk pobił już jeden rekord: rekord długości sejmowego exposé. Wprawdzie powiada się, że był to zamysł, a nie skutek gadulstwa. Tuskowi miało chodzić o to, żeby w powodzi miłych słów zamaskować rzeczywiste zamiary reform, które muszą boleć. Ale nawet przy takich założeniach widać, ile w tym wystąpieniu było powtórzeń, ile rozwlekłości. Można było bez szkody darować sobie niektóre mniej ważne wątki (np. wspieranie sportu wyczynowego), a resztę powiedzieć krócej i zmieścić się w półtorej godziny. Premier--gaduła, zaczynający od trzygodzinnego wystąpienia, trochę psuje wizerunek ekipy, która - dla kontrastu z poprzednikami - chce się prezentować jako nowoczesna i wyluzowana.

A mimo to premiera słuchało się dobrze. Bo Donald Tusk umie mówić: raczej improwizuje niż czyta przygotowany tekst, odwołuje się do przeżyć zwykłych ludzi, nie boi się od...

12368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]