Reklama

Kierunek ze slalomem

Kierunek ze slalomem

03.12.2007
Czyta się kilka minut
Pomysł rządu na to, jak pchnąć Polskę na tory szybszego cywilizacyjnego rozwoju, jest czysto liberalny. Ale liberalizm nie odpowiada dziś na wszystkie problemy cywilizacji początku XXI wieku. Za to premier pokazał - wreszcie! - wiarę Platformy w Unię.
J

Jako premier Donald Tusk pobił już jeden rekord: rekord długości sejmowego exposé. Wprawdzie powiada się, że był to zamysł, a nie skutek gadulstwa. Tuskowi miało chodzić o to, żeby w powodzi miłych słów zamaskować rzeczywiste zamiary reform, które muszą boleć. Ale nawet przy takich założeniach widać, ile w tym wystąpieniu było powtórzeń, ile rozwlekłości. Można było bez szkody darować sobie niektóre mniej ważne wątki (np. wspieranie sportu wyczynowego), a resztę powiedzieć krócej i zmieścić się w półtorej godziny. Premier--gaduła, zaczynający od trzygodzinnego wystąpienia, trochę psuje wizerunek ekipy, która - dla kontrastu z poprzednikami - chce się prezentować jako nowoczesna i wyluzowana.

A mimo to premiera słuchało się dobrze. Bo Donald Tusk umie mówić: raczej improwizuje niż czyta przygotowany tekst, odwołuje się do przeżyć zwykłych ludzi, nie boi się od...

12368

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]