Reklama

Kibiców nie podżegałem

Kibiców nie podżegałem

14.01.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 02/13
W

W artykule Marcina Żyły „Z Bogiem przeciwko rządowi” na temat pielgrzymki kibiców na Jasną Górę znalazło się zdanie, którego podczas wykładu wygłoszonego w czasie pielgrzymki nie wypowiedziałem: „Uczmy się fechtunku”. Gdy młody człowiek zaczął w czasie wykładu mówić coś o „pójściu z szablami”, obróciłem to w żart mówiąc: „Nauka fechtunku nigdy nie zaszkodzi”. Pan Marcin Żyła przerobił wypowiedziane przeze mnie zdanie (a także wyjął je z żartobliwego kontekstu) w sposób taki, jakbym to ja podżegał kibiców do jakichś gwałtownych działań, gdyż zapewne pasowało to do przyjętych przez niego odgórnie tez na temat kibiców i pielgrzymki.

Wojciech Polak, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Od autora: Nieświadomie popełniłem błąd cytując – tylko w tym fragmencie z pamięci – słowa prof. Polaka. Przepraszam. Kłopot w tym, że w swoim liście myli się również sam...

1891

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]