Reklama

Ładowanie...

Kibiców nie podżegałem

14.01.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 02/13
W

W artykule Marcina Żyły „Z Bogiem przeciwko rządowi” na temat pielgrzymki kibiców na Jasną Górę znalazło się zdanie, którego podczas wykładu wygłoszonego w czasie pielgrzymki nie wypowiedziałem: „Uczmy się fechtunku”. Gdy młody człowiek zaczął w czasie wykładu mówić coś o „pójściu z szablami”, obróciłem to w żart mówiąc: „Nauka fechtunku nigdy nie zaszkodzi”. Pan Marcin Żyła przerobił wypowiedziane przeze mnie zdanie (a także wyjął je z żartobliwego kontekstu) w sposób taki, jakbym to ja podżegał kibiców do jakichś gwałtownych działań, gdyż zapewne pasowało to do przyjętych przez niego odgórnie tez na temat kibiców i pielgrzymki.

Wojciech Polak, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Od autora: Nieświadomie popełniłem błąd cytując – tylko w tym fragmencie z pamięci – słowa prof. Polaka. Przepraszam. Kłopot w tym, że w swoim liście myli się również sam...

1891

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]