Reklama

Kazirodcy, pedofile... Jak chronić społeczeństwo?

Kazirodcy, pedofile... Jak chronić społeczeństwo?

16.09.2008
Czyta się kilka minut
W publicznej debacie o tym, jak karać kazirodców-pedofilów, wybija się głos premiera, zapowiadającego wprowadzenie kastracji farmakologicznej jako środka przymusowej terapii.
W

Wobec ewentualnych obiekcji ze strony obrońców praw człowieka Donald Tusk stwierdził, że nie wie, "czy do takich indywiduów, takich kreatur, można zastosować termin »człowiek«". Można by zapytać: czy ponieważ "kastracja farmakologiczna" nie daje efektów trwałych, nie należałoby w przypadkach recydywy aplikować kastracji chirurgicznej? A idąc jeszcze dalej: dlaczego właściwie za szczególnie paskudne kradzieże nie obcinać rąk? Wszak obmierzłość pedofilii nie wyklucza innych obmierzłości.

Pedofilia jest zaburzeniem w sferze seksualnej. Zaburzony - podobnie jak psychopata - jest świadom tego, co robi, ale nic, nawet zagrożenie najcięższą karą, go nie powstrzyma. Jak więc społeczeństwo ma się bronić? Eliminując spośród żywych? Okaleczając? Trzymając w zakładach, gdzie osoby zaburzone będą poddawane terapii łagodzącej - bo nie eliminującej - przejawy ich zaburzeń?...

1261

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]