Reklama

Kardynał Franciszek

Kardynał Franciszek

06.08.2016
Czyta się kilka minut
Od ubiegłego wtorku do piątku wiele słów powiedziano o śp. Kardynale Franciszku Macharskim. Pewnie jeszcze wiele zostanie powiedziane.
W

W tej wymianie wspomnień, analiz i ocen pierwsze podsumowujące Słowo wypowiedział… Pan Bóg. Zawarł je w momencie śmierci naszego kardynała. Nasza wiara mówi nam przecież, że nikt z nas nie decyduje o chwili własnej śmierci. Tak moment naszych urodzin, jak i moment naszego odejścia są decyzją Boga. Jesteśmy w Jego dłoniach, zależni od Jego woli. Stąd też nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie starają się rozszyfrować – przeczytać moment czyjegoś odejścia. Czy Pan Bóg nie chce nam czegoś szczególnego powiedzieć o człowieku, którego właśnie zaprasza do siebie?
Kardynał Franciszek umarł we wspomnienie Matki Bożej Anielskiej – w dniu, w którym cały Kościół duchowo pielgrzymował do Porcjunkuli – dokładnie w 800. rocznicę ustanowienia przez papieża Honoriusza, na prośbę św. Franciszka – odpustu zupełnego związanego z nawiedzeniem tego kościółka-cząsteczki. Nad jego drzwiami do dziś...

3582

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]