Reklama

Kandydat na męża

Kandydat na męża

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Od lat słyszymy bardzo surowe opinie dotyczące sondaży. Mówi się, że są nieprawdziwe, i że zmieniają rzeczywistość, co oznacza być może tyle, iż rzeczywistość jest bardzo nieodporna. Sondaże mają podobno niezwykłą cechę zmieniania, co jest o tyle ciekawe, że ich poczciwym założeniem jest raczej dokumentowanie.
P

Podobno, o czym ciągle czytamy, ludzie anonimowo sondowani kłamią, bowiem się wstydzą, albo - co też jest prawdopodobne - lubią kłamać. Wyniki sondaży są znakomitą okazją do piętnowania nie kłamczucha, a tych, którzy się dali nabrać. Ileż razy widzieliśmy prezeskę albo prezesa, stojących przed okazałą siedzibą sondażowni, jak z czerwonymi ze wstydu uszami przepraszają za to, że zostali okłamani przez reprezentatywną grupę rodaków. Ileż razy słyszeliśmy, że ludzie ci - prezeska albo prezes - powinni być przesłuchani przez prokuratora na okoliczność, i że wszczęte zostaną wobec nich tzw. czynności. Tylko ludzie małej wyobraźni nie są w stanie sobie takiego przesłuchania wyobrazić. Z punktu widzenia śledczych, wydaje się - słusznie - że trop do anonimowych kłamców wiedzie przez prezeskę z prezesem właśnie, i że próba wyduszenia z nich rysopisów sprawców jest w zasięgu...

4086

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]