Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Kandydat na męża

Kandydat na męża

19.07.2011
Czyta się kilka minut
Od lat słyszymy bardzo surowe opinie dotyczące sondaży. Mówi się, że są nieprawdziwe, i że zmieniają rzeczywistość, co oznacza być może tyle, iż rzeczywistość jest bardzo nieodporna. Sondaże mają podobno niezwykłą cechę zmieniania, co jest o tyle ciekawe, że ich poczciwym założeniem jest raczej dokumentowanie.
P

Podobno, o czym ciągle czytamy, ludzie anonimowo sondowani kłamią, bowiem się wstydzą, albo - co też jest prawdopodobne - lubią kłamać. Wyniki sondaży są znakomitą okazją do piętnowania nie kłamczucha, a tych, którzy się dali nabrać. Ileż razy widzieliśmy prezeskę albo prezesa, stojących przed okazałą siedzibą sondażowni, jak z czerwonymi ze wstydu uszami przepraszają za to, że zostali okłamani przez reprezentatywną grupę rodaków. Ileż razy słyszeliśmy, że ludzie ci - prezeska albo prezes - powinni być przesłuchani przez prokuratora na okoliczność, i że wszczęte zostaną wobec nich tzw. czynności. Tylko ludzie małej wyobraźni nie są w stanie sobie takiego przesłuchania wyobrazić. Z punktu widzenia śledczych, wydaje się - słusznie - że trop do anonimowych kłamców wiedzie przez prezeskę z prezesem właśnie, i że próba wyduszenia z nich rysopisów sprawców jest w zasięgu...

4086

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]