Reklama

Już nieważne?

Już nieważne?

23.10.2005
Czyta się kilka minut
Ile dni minęło od trzęsienia ziemi w Indiach i Pakistanie? Jeśliby wnioskować z gazet wydawanych na weekend 15-16 października, można by sądzić, że całe tygodnie. Bo jakąkolwiek wzmiankę trudno już znaleźć.
J

Jeszcze tylko telewizja zmienia komunikaty na temat liczby ofiar: wciąż rosnące dziesiątki tysięcy. Ale to też już jakby mimochodem. Nasi ratownicy “kończą pracę i wracają", co znaczy tyle, że nie spodziewają się już nikogo żywego wydobyć z ruin. Słychać, że pomoc dociera z trudem i władze nie radzą sobie z jej rozdziałem. Z tych przerażających komunikatów nie wynika nic: ani bunt przeciw bezradności, ani mobilizacja na przekór rozpaczy. To przecież tak daleko od nas, a my tu podobno będziemy mieli ptasią grypę. Kiedy przez karygodną głupotę kierowcy autobusu pielgrzymkowego zginęło dziesięcioro młodych ludzi z Białegostoku, były marsze milczenia i wielkie modły żałobne. Tyle jeszcze udźwignęliśmy. A w Pakistanie pod gruzowiskami zostały całe szkoły, mówi się o śmierci pokolenia. Tego już nikt nie potrafi udźwignąć. Tym bardziej, gdy dla naszej ewentualnej ofiarności mamy w...

975

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]