Reklama

John i Che

John i Che

09.06.2009
Czyta się kilka minut
Kuba nie jest jak wulkan. Kuba jest jak winda. Konkretnie: jak winda w hawańskim hotelu Hilton, który nie jest już Hilton, tylko co innego (Havana Libre konkretnie), ale może znów będzie Hilton, kiedy Havana i w ogóle Kuba będzie libre (choć konkretnie nikt nie wie, co to może oznaczać dla Kubańczyków - bo dla Hiltonów to już, niestety, wiadomo). Na razie Kuba jest jak winda. A na windę w tutejszym Hiltonie czeka się długo, długo, długo... Czasem około 20 minut.
N

Nie wiadomo dlaczego - pytanie "dlaczego" na tej wyspie jest jakby nie na miejscu, za takie pytanie można dostać okrągłe 38 lat w ustronnym miejscu, za takie pytanie generalnie można dostać, więc po prostu mówi się: "Łatwo nie jest". Trzy słowa objaśniają świat, z góry unieważniając pytanie o windę, wodę, prąd, jedzenie i wszystko inne. Wszystko inne jest z importu, na eksport jest rewolucja, a właściwie Che, który to Che jest wszędzie, rewolucję pośmiertnie atrakcyjnie ucieleśniając jako ciacho.

Ponieważ wielu hotelowych lokatorów z zagranicznym upodobaniem nosi koszulki z podobizną Che, więc kontempluję Che w windzie. Czasem jednego, czasem wielu, gdyż winda oficjalnie może pomieścić do 12 Che naraz, a tak naprawdę musi znieść znacznie więcej, bo zmęczeni czekaniem Che walą drzwiami i oknami na każdym z dwudziestu pięciu pięter. Na każdym, ale nigdy nie...

3412

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]