Reklama

Jestem Krystian, mieszkam w Disneylandzie

Jestem Krystian, mieszkam w Disneylandzie

28.01.2013
Czyta się kilka minut
Szpital wyglądał tak, jakby sam Bóg o nim zapomniał. Tuż za progiem padła przede mną na kolana jakaś schizofreniczka i kazała mi uciekać, bo zaraz wszyscy umrzemy. Wiesz, ilu ja tam Jezusów poznałem?
il. Zygmunt Januszewski
W

W moim świecie nie ma trzech wymiarów. Ja mój świat widzę płaski jak obrazek. Tu usiądziemy. Kawę mogę wypić; jak leżałem w depresji, to piłem litrami. Twoją twarz widzę płaską, nie ma kształtów. Ludzie siedzą, przyszli tu z bazaru. Tu będzie dobrze.
Trupy widzę. Od czasu do czasu. Dzikie zwierzęta je rozszarpują. Już się ich nie boję.
Żona została w domu. Może dojedzie później. Jest już mną trochę zmęczona. Rano się pokłóciliśmy. Znowu miałem halucynacje. Dojedzie.
Niedawno miałem spotkanie autorskie. Przyszła młodzież szkolna. Nie czytali mojej książki, więc sam im przeczytałem fragmenty. Siedział tam chłopak, który nie mógł powstrzymać śmiechu. Dopiero jak doszedłem do elektrowstrząsów w psychiatryku, to się przestraszył i zaczął słuchać.
Od początku? No więc, nazywam się Krystian Głuszko, mam dwadzieścia siedem lat, mieszkam w Tomaszowie Lubelskim. Mam...

19791

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]