Reklama

Leczenie lęku

Leczenie lęku

06.09.2015
Czyta się kilka minut
W cieniu innych głośnych wydarzeń trwa w parlamencie bój o status psychiatrii. Czego potrzebują cierpiący psychicznie Polacy?
Fot. Louie Psihoyos / CORBIS / PROFIMEDIA
N

Najbardziej nas – odpowie krótko prof. Andrzej Cechnicki, kierownik Zakładu Psychiatrii Środowiskowej na Wydziale Lekarskim CM UJ.

Z prof. Cechnickim w tych dniach (rozmawiamy w drugiej połowie sierpnia) niełatwo się umówić. Poza pacjentami, uczelnią i innymi zajęciami ma na głowie potyczkę polityczną. Na pierwszy rzut oka karkołomną: przekonuje posłów koalicji, by zagłosowali przeciw przynajmniej niektórym zapisom proponowanej przez własny rząd nowej ustawy o zdrowiu psychicznym. Ustawy, która – przynajmniej w brzmieniu z początku września – de facto likwiduje mający unowocześnić polską psychiatrię Narodowy Program Ochrony Zdrowia Psychicznego.

– Chorzy potrzebują nie tylko nas, psychiatrów. Potrzebują, byśmy jako całe społeczeństwo przestali się ich bać – dopowiada prof. Cechnicki w swoim gabinecie na krakowskich Dębnikach. – Potrzebują opowieści o sobie jako ludziach...

17027

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]