Reklama

Jest super!

Jest super!

07.11.2016
Czyta się kilka minut
„TP” 45/2016
D

Dzięki zawartej w numerze poświęconym seniorom klasyfikacji redaktora seniora „Tygodnika Powszechnego”, ks. Adama Bonieckiego, znalazłem się w grupie „starców”. Znakomicie! Od co najmniej piętnastu lat funkcjonuję jako starzec i mam się dobrze.
Najważniejsza jest według mnie uzyskana wolność duchowa oraz wolność wyboru. Sam dobieram sobie lektury, sztuki teatralne lub filmy. Podobnie jest z potrawami, które sam sobie gotuję (jestem wdowcem). Zaprzestałem malowania obrazów, bo to zbyt drogie, ale zajmuję się rysunkiem satyrycznym i piszę wiersze (dla siebie). Dużo się ruszam (rower i długie spacery). Z balkonu uczyniłem Galerię Balkon, gdzie wystawiam duże plakaty, które też sam maluję. Np. „Człowiek, który ratuje tonącego polityka, to idiota”. Albo: „Czyń dobro, zło sobie poradzi”. Teraz zająłem się „narodowym programem walki z hemoroidami”. Budzi zainteresowanie.
Oczywiście wiem, że jestem dziwakiem. Nie piję, nie palę, nie używam wulgarnego słownictwa ani anglicyzmów. Znam trzy języki obce i czytam w oryginale. Jest, jak to się mówi dzisiaj, „super”! Tymczasem są ludzie, którzy chcą mi to wszystko zburzyć. Chcą mi organizować życie według ich zamysłu. Mam czytać to, co oni wybiorą, i oglądać albo dotykać tego, co im pasuje. Wypędzają mnie na siłownię albo na plac ćwiczeń dla starych. Każą udzielać się społecznie, bo ich zdaniem jest to dla mnie zdrowe. Mam też być wolontariuszem i wstąpić do obrony terytorialnej kraju. Niedoczekanie!
Dla starca najważniejsze jest fajne, pogodne i bezproblemowe życie. I trzymanie się z daleka od fałszywych proroków-geriatrów. Jednak straszną rzeczą w wieku starczym jest noszenie zimą kalesonów. Nikomu nie życzę!

Krzysztof J. Nowakowski, lat 81

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Że za 27 lat też będę taką osobą czyli cieszącą się wolnością wieku starszą panią. Dziękuję Panie Krzysztofie.

Że za 27 lat też będę taką osobą czyli cieszącą się wolnością wieku starszą panią. Dziękuję Panie Krzysztofie.

Bo nasza wolność służy nam i nie czyni zła drugim.
Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]