Reklama

Tożsamość kaszy

Tożsamość kaszy

21.09.2015
Czyta się kilka minut
W kręgach trendsetterów robi karierę kaszotto. Słowo potworek dowodzi niezrozumienia kremowej istoty risotta, ale ta filozofia przyrządzania kaszy jest godna naśladowania.
Fot. Wojciech Szatan dla „TP”
J

Jedna godzina, jedna minuta i jedenaście sekund. 

Tyle trwa seria wykładów prof. Bogusława Wolniewicza na temat zagrożeń cywilizacji. Tytuł jednego z filmików wystarczy za streszczenie: „Islam – dywersja Niemiec”. To spektakl tylko dla widzów dorosłych; poczciwy dziadziuś w sweterku roztacza aurę logicznego dociekania, przemycając między wierszami przejrzystych wywodów zimną perspektywę darwinizmu społecznego. „Płacz dziecka tak nie wygląda! To pic dla zachodnich frajerów” – ocenia prasowe zdjęcie któregoś z niezliczonych starć policji z uchodźcami. Na pewno fotoedytor wybrał je, by poruszyć wrażliwych czytelników. Ale nadawanie sobie prawa do oceny, czy dziecko płacze naprawdę, czy też można je spokojnie zdzielić pałą, przeraża mnie bardziej niż ulubiony sport warszawki, czyli roztrząsanie nad frappe z makadamiową posypką, kto ma „prawdziwe” powody do ucieczki.

...
6126

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]