Reklama

Jesienne podróże

Jesienne podróże

28.08.2006
Czyta się kilka minut
Jesień jest czasem filmowych spełnień. Po wakacyjnych miesiącach sezonu ogórkowego, kiedy tylko festiwale filmowe (na szczęście coraz liczniejsze) stanowić mogły odtrutkę od kinowej bylejakości, nadchodzą dobre miesiące dla miłośników X muzy.
Jowita Budnik i Arkadiusz Janiczek - kadr z filmu "Plac Zbawiciela"
W

Wreszcie miejsce komercyjnych fresków w rodzaju "Piratów z Karaibów..." czy "Superman: Powrót" zajmą filmy ważne - te, na które czekamy od wielu miesięcy.

Polacy, Czesi

Dla polskiego kina jesienne miesiące są czasem zbierania plonów. Jak co roku lawinę rodzimych premier uruchomi Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Już 1 września premierę będzie miał film Jacka Bromskiego "Kochankowie Roku Tygrysa", historia polskiego zesłańca, który uciekając przez syberyjską tajgę, trafia do rodziny pięknej Song.

Jednak to nie film Bromskiego jest najbardziej wyczekiwaną polską premierą jesieni. Większe nadzieje wiązać można z projektami innych twórców. Jednym z nich jest Xawery Żuławski, którego znaliśmy dotąd jako współtwórcę m.in. "Bellissimy" Artura Urbańskiego, autora filmów krótkometrażowych i dokumentalnych,...

7591

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]