Reklama

Jednostka arcywrażliwa

Jednostka arcywrażliwa

07.06.2011
Czyta się kilka minut
Aż trzykrotnie (w "Gazecie Polskiej" i "Subotniku") powracał do naszego tekstu "Doktor R. i mister Z." jego główny bohater, red. Rafał Ziemkiewicz.
I

I choć przy każdej okazji podkreślał, że "Tygodnik" jest gazetą niszową i nieważną, to widać, że jakoś go ta gazeta boli. Nie wiemy, czy cieszyć się, czy smucić, ale nie o tym dzisiaj mowa.

Z całego wywodu, w którym z właściwą nam niszową nieudolnością próbowaliśmy potraktować autora "Zgreda" poważnie, zapamiętał on właściwie jedno: że wraży tytuł zarzucił mu uprawianie "gazetowego bandytyzmu". I to nas akurat dziwi, bo redaktor RAZ od lat buduje wokół siebie taki właśnie mit. Chce być wieśniakiem, człowiekiem do bólu prostym, solą ziemi, na Smolarów i Michników chce patrzeć z perspektywy żabiej, tak jak trzeba, czyli z pogardą i nieufnością. Chce cierpieć za miliony, choć z finansami w branży dziennikarskiej krucho. Jak każdy uczciwy Polak wie, że walki fair to mit, dobry może do jakichś tam Harvardów czy Hardwarów. Tu, u nasz, dominują raczej krav-maga i ...

2271

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]