Reklama

Jedna szansa

Jedna szansa

19.10.2020
Czyta się kilka minut
Wskaźniki epidemiczne rosną w całej Europie, ale to Czechy nieoczekiwanie znalazły się w niechlubnej czołówce. Co poszło nie tak?
Praga, 12 października 2020 r. DAVID W. CERNY / REUTERS / FORUM
M

Mamy tylko jedną szansę, którą mu- simy skutecznie wykorzystać, abyśmy znowu jako naród opanowali epidemię” – mówił premier Andrej Babiš, informując o drastycznym zaostrzeniu restrykcji epidemicznych w całym kraju. Jako pierwszy kraj europejski Czechy zdecydowały się praktycznie na ponowny lockdown.

Stan wyjątkowy wprowadzono już na początku października, ale wkrótce jeszcze bardziej rozszerzono ograniczenia. W połowie miesiąca na zdalne nauczanie przeszły szkoły podstawowe – choć żywiono nadzieję, że uda się tego uniknąć. Zamknięto gospody i bary. Wcześniej miały już skrócone godziny otwarcia, teraz mogą sprzedawać jedzenie na wynos, ale tylko do dwudziestej. Nieczynne są kina, teatry i siłownie. Nie wolno spotykać się w grupach większych niż sześć osób. A to tylko część nowych zasad, z których wiele obowiązywało już wiosną.

Jeśli po dwóch tygodniach wskaźniki się...

4493

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]