Ładowanie...
Jaki jest polski katolik? Komu ufa? Ile znaczą dla niego Europa i klimat? Mamy nowe dane

Pracownie badawcze rzadko podejmują próby sportretowania polskich katolików – kim są, jak rozumieją swoją wiarę i jak widzą swoje miejsce w Kościele – w oparciu o badanie reprezentatywnej próby osób, deklarujących się jako wierzące, praktykujące i związane z Kościołem. Badanie takie (jakościowe i ilościowe) przeprowadziła pracownia ARC na zlecenie Fundacji Futura Iuventa. Po raz pierwszy przedstawione ono zostało 3 grudnia podczas międzynarodowego sympozjum „Creatio continua” na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Jego podstawowym celem było określenie świadomości ekologicznej tej grupy społecznej, jednakże badani nie byli o tym informowani (by zapobiec intencjonalnemu dostosowywaniu odpowiedzi do założonego celu). Dzięki temu otrzymaliśmy interesujące odpowiedzi na wiele innych pytań dotyczących wiary, praktyk religijnych i wyznawanych wartości.
Badanie...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]